Astaksantyna - Zanthin

ZANTHIN® jest naturalnym kompleksem Astaksantyny, jednego z najsilniejszych antyoksydantów wspierających zdrowie "neurologiczne" oraz zdrowie oczu.

Wykazano, że Astaksantyna faktycznie przekracza barierę krew-mózg i barierę krew-siatkówka co oznacza, że ma pozytywny wpływ na mózg, ośrodkowy układ nerwowy i zdrowie oczu. Stwierdzono również, że Astaksantyna ma ogromny wpływ na układ odpornościowy. Jak wykazały badania jest także 1000 razy bardziej efektywna w ochronie komórek przed skutkami promieniowania UV aniżeli beta-karoten czy luteina. Astaksantyna ma zbawienny wpływ także na układ sercowo-naczyniowy.

Astaksantyna jest jednym z najpotężniejszych odkrytych przeciwutleniaczy lipofilowych wśród karotenoidów. Jako przeciwutleniacz wykazano, że jest 500 razy silniejsza od witaminy E, 10 razy silniejsza od beta-karotenu i 5 razy silniejsza od luteiny. Astaksantyna w przeciwieństwie do niektórych karotenoidów nie konwertuje do witaminy A (retinolu).

Ze względu na swoje unikalne biochemiczne właściwości Astaksantyna powinna być jednym ze składników każdej kuracji antyoksydacyjnej.

Valensa Internationals (dawniej U.S. Nutraceuticals) była pierwszą firmą, która uzyskała atest dopuszczenia do obrotu Astaksantyny w USA i Europie. Valensa est wiodącym producentem naturalnego ekstraktu Astaksantyny.

Zanthin® jest naturalną astaksantyną wytwarzaną z algi Haematococcus pluvialis. Po niezmiernie trudnym otwarciu ścian komórkowych glony są niestabilne i należy działać bardzo szybko. Valensa wykorzystuje opatentowany proces ekstrakcji by uzyskać stabilizację i standaryzowane 7% oleożywic. 7% oleożywic zawiera kompleks astaksantyny na który składa się:

  • 85-90% astaksantyny
  • 2% luteiny
  • 2% karotenu
  • 6% innych karotenoidów w tym małe ilości kantaksantyny 

 astaksantyna.jpgAstaksantyna 60 kapsułek / 4mg

 Źródło: www.valensa.com