Krill Oil - Olej z kryla antarktycznego

10 Listopada 2010 firma Aker BIOMARINE ogłosiła publikację nowych badań o wyższości Superba™ Olej z Kryla nad olejem z ryb. Superba™ Olej z Kryla większość ze swoich kwasów Omega-3 dostarcza w formie fosfolipidów, podczas gdy oleje rybne dostarczają kwas Omega-3 w formie trójglicerydów i estrów etylowych.

Celem pracy, która została wykonana przez Uniwersytet w Oslo i Akershus University College, było zbadania wpływu oleju z kryla i oleju z ryb na stężenie lipidów we krwi oraz markerów stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych i ocenić czy różne formy molekularne (trójglicerydy i fosfolipidy) kwasów Omega-3 mają wpływ na poziom EPA i DHA.

Badanie stwierdziło, że zażywanie Oleju z kryla pozwala na zmniejszenie zażywania DHA i EPA. Dodatkowo stwierdzono, że nie tylko poziom niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3 się zwiększył, ale także wskaźnik HDL-cholesterol/TG, co jeszcze bardziej pokazuje jak bardzo prozdrowotny jest to produkt.

Badania wykazały, że u osób biorących najwyższą dawkę zmniejszył się poziom trójglicerydów w osoczu. Mimo, iż nie było istotnych zmian w stężeniu lipidów we krwi, co można było oczekiwać u zdrowych osób z prawidłowym poziomem lipidów, to zaobserwowano znaczną poprawę w znanym czynniku ryzyka choroby niedokrwiennej serca po suplementacji Superba™ Olej z Kryla, a nie zauważono tego u osób biorących olej z ryb.

Inne badania, które przeprowadzano dla Aker BIOMARINE wykazały, że Superba™ Olej z Kryla może być korzystne dla osób z zespołem metabolicznym i stłuszczeniem wątroby. W badaniach przedklinicznych karmiono myszy dietą wysokotłuszczową co doprowadziło do znacznego wzrostu ilości tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Natomiast grupie kontrolnej podawano dietę niskotłuszczową. Suplementacja Superba™ Olej z Kryla, który jest bogaty w fosfolipidy Omega-3, zmniejszyła zawartość tłuszczu i cholesterolu u myszy karmionych dietą wysokotłuszczową.

Badania wykazały również zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi. Myszy karmione dietą wysokotłuszczową zanotowały wzrost cholesterolu o 65% w stosunku do myszy z dietą niskotłuszczową. Dodanie Superba™ Olej z Kryla zmniejszyła ilość cholesterolu do "normalnego poziomu"

Firma Aker BIOMARINE jest jedynym producentem Oleju z kryla, który sam zbiera kryl z czystego Morza Antarktycznego, opatentowując sposób połowów - Eco-Harvesting®, przetwarza go bezpośrednio na statku i tworzy produkt. Aker BIOMARINE jest jedyną firmą łowiącą kryla, której przyznano nagrodę Marine Stewardship Council (MSO). MSO jest przyznawana przez niezależną organizacje non-profit, która działa w celu promowania najlepszych wyrobów z owoców morza.

Film o Oleju z Kryla - http://www.superbakrill.com/news.cfm?id=33

krill-oil_.png

 

Olej z Kryla Antarktycznego 60 kapsułek

Źródło: www.superbakrill.com